Sportovní výživa EthicSport nově pro Cyklo Point klub se slevou 25%!

12.07.2023
Sportovní výživa se slevou

Pro všechny členy Cyklo Point klubu jsme připravili speciální slevu na sportovní výživu značky EthicSport – při nákupu v e-shopu nebo na našich prodejnách Cyklo Point můžete toto zboží zakoupit se slevou 25 % bez časového omezení.

 

Proč je správná výživa důležitá?

Při jízdě na kole je důležitý příjem vyvážené stravy obsahující všechny potřebné živiny. Vhodné produkty zahrnují především komplexní sacharidy jako celozrnné produkty, rýži, těstoviny a brambory, které poskytují dlouhotrvající energii. Kvalitní bílkoviny z masa, ryb, luštěnin a mléčných výrobků jsou nezbytné pro opravu a regeneraci svalů.

Na cyklovýlet nebo trénink si však s sebou těžko povezete jídlonosič s obědem. Řešením je specifická sportovní výživa, která vám dodá nejen energii, ale i potřebné minerály a stopové prvky pro konstantní výkon. To vše navíc v kapesním balení, které snadno schováte do brašny nebo kapsy cyklodresu.

Jak to dělají profíci?

Profesionální cyklisté doporučují správně plánovat jídlo před, během a po tréninku či závodě. Před jízdou na kole by měla být snědena lehká a vyvážená strava s dostatečným množstvím sacharidů pro zajištění energie.

Během jízdy je důležité udržovat hydrataci pitím vody nebo izotonických nápojů a doplňovat energii prostřednictvím energetických tyčinek, gelů nebo ovoce. Aneb jak se říká „bez banánu ani ránu“. Pitný režim je zvlášť důležitý při vysokých teplotách, které aktuálně panují – nezapomínejte, že byste měli pít v pravidelných intervalech (cca 10–15 min), nikoliv až v okamžiku, kdy pociťujete žízeň.

Po tréninku či závodě je vhodné konzumovat jídlo bohaté na bílkoviny pro regeneraci svalů a sacharidy pro doplnění zásob glykogenu v těle.

Správná strava přináší potřebnou energii, zlepšuje výkon a urychluje regeneraci. Uvedená doporučení profesionálních cyklistů ohledně plánování jídel před, během a po tréninku či závodě může významně přispět k dosažení lepších výsledků a zlepšení celkového zdravotního stavu.

Pokud by vás zajímalo neco o značce EthicSport, jedná se o italského výrobce sportovní výživy a doplňků, který spolupracuje s profesionálními cyklistickými týmy a závodníky.

Pro všechny členy Cyklo Point klubu jsme připravili speciální slevu na sportovní výživu značky EthicSport – při nákupu v e-shopu nebo na našich prodejnách Cyklo Point můžete toto zboží zakoupit se slevou 25 % bez časového omezení.