Kola a elektrokola MERIDA v redakčních testech

Top novinka

Aktuální přehled nezávislých recenzí kol a elektrokol MERIDA, která otestovali redaktoři odborných cyklistických magazínů. Podívejte se a počtěte si. Přehled recenzí je řazen chronologicky od nejstarších a najdete zde testy aktuálního modelového ročníku kol a elektrokol MERIDA.

MERIDA SCULTURA 6000 v testu magazínu Cykloservis

Scultura se prostě povedla jak rámem, tak geometrií, a ať už vsadíte na verzi s mechanikou, nebo nové provedení na elektronické sadě, budete mít pod sebou kolo schopné obstát jak v závodech, tak při celodenním švihu v kopcích. Jednoduše univerzál s geny závodníka. Zadní stavba i přes vynikající míru boční tuhosti a nepoddajnosti i při „zobání“ ze sedla dokonale zpracovává nerovnosti, takže naladit výkon a komfort se podařilo na skvělé úrovni. Boční tuhost je ale dominantní, a i když rám není pocitově tvrdý, může se do toho jezdec ve výjezdech opřít silou a necítí žádné ztráty.

MERIDA ONE-SIXTY 6000 pod drobnohledem mtbs.cz

Nová generace celoodpružených Merida biků s sebou přináší úplně nový svět. Merida nikdy neměla tak schopné enduro biky. Nová stošedesátka dokáže směle konkurovat i výrazně dražším bikům a přitom nabízí hodně slušnou hmotnost, moderní super progresivní geometrii a to vše v jednoduchém provedení prostém zbytečných komplikátorů. Pokud preferujete opravdu náročný terén, dokáže vám dát maximum zábavy. Nebojí se výjezdů, ale bude vám dobrým parťákem i na delších výletech, aniž byste ji museli spílat za lenost.

MERIDA ONE-SIXTY 6000 v testu dolekop.com

Kolo postavené na karbonovém rámu s odpružením Rockshox v provedení Select plus a pohonu a brzdách Shimano. Žádný vyloženě slabý článek ve výbavě nenalézám, vše plně funkční, žádný komponent nevyčnívá z vyššího komponentového průměru. Napříč velikostmi se mění i charakteristika odpružení. Čím delší rám, tím progresivnější chod. Dává to smysl, protože vyšší jezdec obvykle bude těžší.Odladění progresivity bych se nebál označit jako výborné. Zadní stavba je příjemně progresivní s kultivovaným chodem využívající téměř celý zdvih pístnice.

MERIDA ONE-FORTY 700 v redakci mtbs.cz

Nová One Forty jako by vůbec nereflektovala na svého předchůdce. Tvary rámu jsou strohé, moderně pojaté a trubky rovné bez zbytečných prohnutí. Jediný ohyb najdete ve spodní části dolní rámové trubky a ten má čistě praktický důvod a tím je dostatek místa pro košík na láhev. Výrazný sloping horní rámové trubky jednak tlačí těžiště rámu hodně nízko, jednak umožňuje použít další novinku v podobě speciálně stavitelné sedlovky Merida, která nabízí nadprůměrný zdvih.

MERIDA SILEX 700 v testu magazínu Cykloturistika

Meridu SILEX jsme dostali do testu v nejvyšší hliníkové verzi 700. Na první pohled položená vidlice a kolmá sedlová trubka, dlouhá horní rámová trubka a krátký představec a vysoká hlavová trubka napovídají, že se jedná o obojživelníka s důrazem na dobrou manévrovatelnost a pohodlí. Hned při nasednutí je poznat vyšší posed, který dává dobrý rozhled na cestu před jezdcem, při úchopu za spodek beranů ale umožňuje i svižnější aerodynamickou jízdu.

MERIDA eSILEX 400 v testu magazínu Cykloservis

Nač dávat na odiv přítomnost pohonu, když to lze udělat nenápadně, elegantně a efektivně. Hliníkový rám s hydroformingem tvarovanými trubkami tak dostal větší průměr spodní trubky, masivnější řetězové vzpěry a bytelnější patky, mezi které ukryl nábojový motor Mahle X35+ se 40Nm krouťákem, jejž krmí 250Wh baterie ve zmíněné spodní trubce.

MERIDA NINETY-SIX 5000 v testu magazínu Cykloservis

Aktuální „ninetysixka“ mixuje současné trendy s klasikou a spojuje tak v sobě osvědčené s jen lehkým příklonem k moderně. Jste-li ryzí fanda XC v jeho tradiční podobě, samozřejmě celoodpružené, pak testovaný bike přesně splní vaše představy a přidá ještě něco navíc.

MERIDA BIG.TRAIL 500 v testu magazínu Cykloservis

Velká porce zábavy, lepší sjezdařské schopnosti vůči standardním hardtailům, ale přitom méně náročný servis a cenová dostupnost oproti celoodpruženým modelům. To jsou hlavní rysy současných pevňáků určených do tvrdšího terénu.

Aktuální přehled nezávislých recenzí kol a elektrokol MERIDA, která otestovali redaktoři odborných cyklistických magazínů. Podívejte se a počtěte si.