Bezpečnost na prvním místě

02.03.2021
test

Cyklistický radar Varia RTL515 poskytuje majiteli vizuální a zvuková upozornění na vozidla přibližující se zezadu a to až na vzdálenost 140 metrů. Radar je možné spárovat s většinou cyklocomputerů a sportovních hodinek, na jejichž displeji bude po stranách vidět pruh s posouvajícími se body, představujícími přibližující se vozidla za vámi.

Novinkou je možnost připojit radar k mobilnímu telefonu pomocí Bluetooth technologie a nové Varia aplikace. Mobilní telefon poté upozorní na blížící se automobil akusticky nebo pomocí vibrace. Výdrž baterie Varia radaru je na jedno nabití až 15 hodin v režimu deního blikání nebo cca 6 hodin v režimu nepřetržitého svícení.

  • Detekuje přibližující se vozidla do vzdálenosti až 140 metrů.
  • Vizuální a zvukové upozornění na blížící se vozidla.
  • Velmi jasné červené zadní světlo viditelné i ve dne ze vzdálenosti více než 1 km.
  • Držák pro montáž na sedlovku kola.
  • Kompatibilní s aktuálně nabízenými cyklocomputery řady Garmin Edge.
  • Bluetooth propojení s mobilním telefonem.
  • Výdrž až 15 hodin na jedno nabití.

 

Bezpečný odstup

Na základě barevného podkreslení lze získat představu o rychlosti přibližujícího se vozidla a možném riziku: zelená barva znamená, že prostor za vámi je volný a máte dostatek času k manévrování, oranžová barva značí přibližující se vozidlo, červená barva znamená vozidlo přibližující se vysokou rychlostí

Varování pro řidiče

Svým velmi jasným červeným světlem s dostatečným předstihem upozorní řidiče vozidel na překážku (cyklistu) před nimi, za denního světla je vidět na vzdálenost až 1,6 km a úhel svitu je v rozsahu až 220°. Čím blíže bude automobil k cyklistovi, tím intenzivnější bude jas a frekvence blikání. peloton

Jízda ve skupině

Radar Varia RTL515 nově také obsahuje reřim „Peloton“, při kterém dochází ke snížení intenzity blikání tak, aby nedocházelo k oslnění ostatních cyklistů jedoucích ve skupině.

Varia Radar RTL515, zadní cyklistický radar s integrovanou svítilnou, který inteligentně reaguje na vozidla jedoucí za vámi. Plně kompatibilní s computery řady Garmin Edge.